Pickling, Flushing Hizmetleri

hidrolik silindir, flushing, pickling, pompa bakımı, hidrolik devre temizleme, yağ kirlilik ölçümü

Önleyici sistem bakımı imalat sürekliliği sağlar

Deneyimli bakım ekibimiz tarafından tesisinizde bulunan hidrolik sistemlerin ve borulama tesisatlarınızın periyodik bakımı veya gerekli tadilatı istediğiniz zamanda yapılmaktadır. Bunlardan bazıları; hidrolik sistem bakımı, hidrolik silindir bakımı, hidrolik pompa bakımı, Pickling, Flushing hizmetleri ve yağ analizi ile kirlilik ölçümü hizmetleridir.


Tesisinize özel bakım ve tadilat işleriniz için ücretsiz keşif yapılmakta ve rapor olarak teknik ekibinize sunulmaktadır. Önleyici bakım hizmet referanslarımız için iletişim bilgilerimizden irtibata geçebilirsiniz.

   

FLUSHING ÜNİTESİ İMALATI VE KİRALAMA HİZMETİ VERİLMEKTEDİR

flushing, boru yıkama, pickling, asitle yıkama, kirlilik ölçümü, nas, hidrolik ünite, hidrolik blok

Kirlilikten kaynaklanabilecek arızaları önleyin

Hidrolik devrelerin kaynak ve montaj işlemi bittikten sonra, sistem devreye alınmadan önce yapılan pickling, flushing işlemleri ile devrelerdeki montaj esnasında oluşabilecek kaynak atıkları ve kirlilikten oluşabilecek her türlü partikülün sistemden atılması ve hidrolik devrelerin temizliği sağlanmış olur. Böylece sistemin normal çalışması esnasında kirlilikten kaynaklanabilecek arızalar önlenmiş olur.


Hidrolik devrelerdeki kirlilikten kaynaklanan yukarıda belirtilen olumsuzlukları önlemek ve hidrolik sistemlerin performansını maksimum seviyeye yükseltmek için, yeni çekilen hidrolik boru devreleri sistem devreye alınmadan önce, pickling (asitleme) ve flushing (yıkama) işlemine tabi tutulması gerekmektedir. Borulardaki partiküllerin giderilmesi için önce pickling ve daha sonra flushing işlemi uygulanır. Flushing, işleminden sonra yağ analizi, kirlilik ölçümü, yapılarak, NAS standardı veya ISO standardına göre raporlanır. Ayrıca pistonlu pompa bakımı ve hidrolik silindir bakımı yapılmaktadır.


flushing ünitesi, flushing, pickling, yağ ölçümü, NAS, boru temizleme, hidrolik silindir, pompa

Pickling & Flushing (Asitleme & Yıkama)

PICKLING İŞLEMİ


Pickling işleminin amacı, boru devrelerindeki kaynak işlemi sonucu oluşabilecek kaynak çapakları, pas ve korozif maddelerin boru devrelerinden atılmasını sağlanır. Pickling işlemi 2 farklı şekilde uygulanabilmektedir;

  • Daldırma yöntemi ile pickling işlemi.
  • Sirkülasyon yöntemi ile pickling işlemi.

FLUSHING İŞLEMİ

  

Boruların flushing işlemi; pickling işleminden sonra yapılır. Flushing işlemi; hidrolik yağın borulardan dolaştırılması suretiyle, boru içerisindeki partiküllerin atılması işlemidir. Bu işlemde borular birbirine seri veya kolektörler vasıtasıyla paralel bağlanarak sistemde kullanılan hidrolik yağ borulardan dolaştırılmak sureti ile flushing işlemi gerçekleştirilir.